Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe od wielu lat budzi kontrowersje, głównie przez to, co o niej opowiadają pacjenci… którzy nawet się jej nie poddawali! Właśnie dlatego, dziś wytłumaczymy wam nie tylko to, ile faktycznie kosztuje leczenie kanałowe, ale też, na czym polega współcześnie wykonywana endodoncja, ale też i to, czy ten zabieg jest faktycznie tak bolesny, jak mówią o nim inni! Mamy nadzieję, że wyciągniecie z dzisiejszej lektury coś wartościowego dla siebie, jak i swoich bliskich!

Na czym polega endodoncja?

 

Endodoncja, czyli po prostu leczenie kanałowe to zabieg, którego celem jest usunięcie miazgi z wnętrza komory i kanałów korzeniowych zakażonego zęba. W dalszym kroku niezbędne jest precyzyjne oczyszczenie i osuszenie opracowanych miejsc, aby nie prowadziły one do powstania ewentualnych infekcji. Samo leczenie kanałowe przeszło całkiem długą drogę i dziś jest wykonywane pod mikroskopem, dzięki czemu obie se stron zabiegu odnoszą korzyść! Nie tylko stomatolog uzyskuje narzędzie pozwalające mu na dokładniejsze zbadanie zęba pacjenta, ale też sam pacjent może mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany z niespotykaną wcześniej precyzją! Ile jednak kosztuje poddanie się tak wykonanemu zabiegowi?

 

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

 

Podanie konkretnej sumy dotyczące tego ile faktycznie kosztuje leczenie kanałowe jest trudne. Dlaczego? Otóż nie istnieje domyślny cennik tego zabiegu, a cena waha się od 300 do nawet 2000 złotych. Powody takiego stanu są różne — miejsce wykonania zabiegu, ilość zębów niezbędnych do wyleczenia, czy też typu zęba. Leczenia kanałowe zęba jednokanałowego a wielokanałowego różni się znacząco. Właśnie dlatego, zanim podejmiecie decyzję o leczeniu kanałowym w danym gabinecie — sprawdźcie dokładnie ich ceny! Nie chcecie przecież sprawić sobie tak niemiłej niespodzianki, czyż nie?

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Zanim zaczniecie martwić się tym, czy zabieg, jakim jest leczenie kanałowe, jest w jaki sposób nieprzyjemny czy też nawet bolesny, możemy wam śmiało powiedzieć — leczenie kanałowe wcale nie boli, a wszystko dzięki znieczuleniu miejscowemu. To właśnie ono sprawia, że żaden zabieg endodontyczny nie jest bolesny, ani też nie budzi komfortu. Jego podanie sprawia, że zakażona miazga nie przewodzi impulsów nerwowych. Dzięki temu lekarz może swobodnie dokonać ekstrakcji miazgi, a po jej pozbyciu się, niemożliwe jest, aby ząb w jakikolwiek sposób sprawiał problemy! Jeśli więc czujecie, że leczenie kanałowe może być niezbędnym krokiem, nie bójcie się jego podjęcia.