Z perspektywy stomatologa, przebarwienia na zębach, szpary, ukruszenia są częstym zjawiskiem. Powyższe zjawiska stały się na tyle częste, że spowodowały potrzebę stworzenia uniwersalnego sposobu, który rozwiąże każdy z powyższych problemów.
Wybielanie zębów jest sposobem na przebarwienia, jednak nie na każde – w przypadku zębów tetracyklinowych, tradycyjne metody wybielania są mało skuteczne, a nawet bezsilne. Czy to oznacza, że pacjent musi zmagać się przez resztę życia z przebarwieniami? Absolutnie nie! Dowiedz się, czym są licówki na zęby i czy da się zastosować licówki bez szlifowania.
Czym są licówki?
Licówki są cienkimi, porcelanowymi płatkami, które nakleja się na licową powierzchnię zębów – stąd ich nazwa. Zabieg przyklejenia licówek wykonuje się celem zamaskowania wszelkich defektów, które znajdują się na opatrzonym zębie. Licówki są uniwersalnym rozwiązaniem – przyklejenie licówki na zęby jest w stanie rozwiązać jednorazowo więcej, niż jeden problem.
Komu polecamy licówki na zęby?
Licówki na zęby rekomendowane są osobom, które, między innymi, chcą poprawić koloryt swojego uzębienia. Poprawienie koloru zębów dotyczy oczywiście ich rozjaśnienia – za pomocą licówek stomatolog jest w stanie sprawić, że uśmiech pacjenta będzie nieskazitelnie biały.
Kolejną zaletą licówki jest możliwość wykorzystania jej do modelowania kształtu zęba. Użycie licówki powoduje, że ząb pacjenta zyskuje nowy, atrakcyjny kształt. Ten rodzaj zastosowania licówki jest w stanie zagwarantować kolejny powód do tego, by zdecydować się na właśnie to rozwiązanie z dziedziny stomatologii.
Pacjenci, którzy borykają się z problemem szpar między zębami, również mogą skorzystać z dobrodziejstw licówek. Ich użycie pomoże ukryć niedoskonałości i zlikwidować występujące szpary.
Zalety licówek
Licówki na zęby mają ogromną zaletę względem innych form korekty uśmiechu. Ingerencja w strukturę zęba, w przypadku umieszczania licówek na zęby, jest nikła – z tego powodu pacjent może zachować swój naturalny ząb i jednocześnie cieszyć się nowym kształtem zębów, uzyskanym dzięki licówkom.
Materiał, który wykorzystuje się do produkcji licówek, jest bardzo wytrzymały. Dodatkowo, nie jest on podatny na przebarwienia i próchnicę, co bez wątpienia wpływa na jego żywotność. Prócz tego, licówka ma bardzo podobny wygląd do naturalnego zęba, przez co jest niemalże nie do odróżnienia – pod warunkiem, że została poprawnie zamocowana.
Licówki bez szlifowania
Licówki bez szlifowania są ewenementem w dziedzinie licówek. Licówki bez szlifowania, jak sama nazwa wskazuje, cechuje brak konieczności szlifowania zębów. W przypadku tradycyjnych licówek, konieczna jest ingerencja w ząb – co prawda niewielka, ale wciąż jest to ingerencja w ząb. Licówki bez szlifowania, a właściwie ich przyklejenie, jest procesem całkowicie odwracalnym. Pacjent, który decyduje się na ten rodzaj licówek, może liczyć zarówno na możliwość skorzystania z gotowych licówek, jak i zaprojektować takie, które będą dokładnie wpisywać się w jego potrzeby.