Czy paski wybielające niszczą szkliwo?

czy-paski-wybielajace-niszcza-szkliwo

Należy mieć świadomość, że paski wybielające są w najprostszym możliwym ujęciu podłużnymi prostokątami nasączonymi wybielającym preparatem. Dzięki wspomnianym produktom możliwe jest rozjaśnienie szkliwa zębów bez wizyty w gabinecie dentystycznym. Czy paski wybielające niszczą szkliwo. Jak powinno się je stosować? Ile dokładnie kosztuje wybielanie zębów omawianymi paskami wybielającymi?

Efekty pasków wybielających

Warto wiedzieć, że podczas wybielania zębów paskami szkliwo nie będzie się niszczyło. Należy jednak pamiętać, aby stężenie środka wybielającego oscylowało w granicach kilku procent. Oczywiście klient może przez pierwsze dni odczuwać lekki dyskomfort, który będzie związany z nadwrażliwością zębów.

Utracą one bowiem wodę, którą będą musiały odzyskać. Rekomendowane jest wtedy unikanie kwaśnych potraw. Nie powinno się również pić bardzo zimnych i gorących napojów. Godny uwagi jest fakt, że po tym okresie przejściowym zęby będą wybielone przez kolejnych 6-12 miesięcy.

Paski wybielające – jak działają?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że paski wybielające są z jednej strony pokryte specjalnym żelem zawierającym substancję wybielającą, której używa się w gabinetach stomatologicznych przy profesjonalnym wybielaniu zębów.

W zdecydowanej większości przypadków jest to nadtlenek wodoru, którego zadaniem jest nadanie zębom pożądanego koloru. Należy mieć świadomość, że paski muszą być nałożone nie tylko na górne, ale również dolne zęby.

Kiedy użyć pasków wybielających?

Warto wiedzieć, że do zabiegu wybielania zębów jest bardzo duża liczba przeciwwskazań. Są to: choroby przyzębia, paradontoza, nadwrażliwość zębów, próchnica czy przyjmowanie określonych leków. Osoby, które nie mają wspomnianych problemów, mogą zdecydować się na wybielanie zębów paskami wybielającymi praktycznie w każdym momencie.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie wybielania wtedy, gdy odcień zębów będzie przeszkadzał danej osobie i prezentował się nieestetycznie. Ponadto użycie pasków rekomendowane jest osobom, które podjęły decyzję o rzuceniu palenia lub piją znacznie mniej kawy niż wcześniej. Świetną opcją będzie wykonanie zabiegu przed ślubem czy innymi życiowymi wydarzeniami. Z wybielania powinny skorzystać także osoby, które zdecydowały się doprowadzić swoje uzębienie do idealnego stanu.

Paski wybielające – cena

Należy mieć świadomość, że w zależności od dystrybutorów i producentów omawiane paski wybielające mogą kosztować od 60 do nawet 200 złotych za jedną kurację. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wpływ na cenę będzie miała także wielkość określonego pakietu wybielającego.

Przeważnie za pojedynczy pakiet, który składa się z 2-tygodniowej kuracji trzeba zapłacić około 70 złotych. Na rynku dostępne są także zdecydowanie większe i droższe zestawy. Przykładowo potrójny pakiet kosztuje od 120 do 150 złotych. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na pakiet 5 kuracji w cenie od 180 do nawet 300 złotych.