Wybielanie zębów stało się powszechnie dostępnym zabiegiem stomatologii estetycznej. Pacjenci, którzy decydują się na wybielanie zębów, mogą liczyć na atrakcyjny efekt. Wybielanie zębów stało się obecnie modą – z racji łatwej dostępności zabiegu, a także bardzo korzystnych cen, duża część społeczeństwa może sobie na niego pozwolić.
Wyróżnia się obecnie dwa najpopularniejsze typy wybielania. Wybielanie zębów lampą kieruje się do pacjentów, którym należy na niemalże natychmiastowym efekcie. Nakładkowe wybielanie zębów to świetna propozycja dla osób, które są w stanie poświęcić większą ilość czasu na wybielanie zębów, a jednocześnie w zamian chcą otrzymać trwalszy efekt, jednocześnie redukując ryzyko na pojawienie się nadwrażliwości dziąseł.
Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?
Nakładkowe wybielanie zębów jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rozjaśniania uśmiechu. Powodem, dla którego pacjenci decydują się na takie wybielanie zębów, jest przede wszystkim komfort wykonywania tego rodzaju zabiegu. Nakładkowe wybielanie zębów wymaga maksymalnie dwóch wizyt u stomatologa – pierwsza jest niezbędna, aby oczyścić zęby i dokonać ich odcisku, a druga służy wyłącznie przekazaniu niezbędnych przedmiotów, aby przeprowadzić wybielanie zębów, a także wytycznych, którymi pacjent powinien kierować się przy wybielaniu.
Nakładkowe wybielanie zębów polega na wypełnianiu dopasowanych nakładek żelem wybielającym, a następnie – nakładaniu ich na zęby. Na nakładkowe wybielanie zębów każdego dnia należy poświęcić około czterech godzin – taki jest przybliżony dzienny czas noszenia nakładek. Można je również zakładać na noc, co jest najwygodniejszym wariantem.
Drugi najpopularniejszy powód, dla którego pacjenci decydują się na nakładkowe wybielanie zębów, to możliwość dopasowania żelu do wrażliwości zębów pacjenta. Żel wybielający posiada w sobie stężoną substancję, która jest niezbędna, by wybielanie zębów mogło mieć miejsce. Wybielanie zębów odbywa się z użyciem żeli wybielających o różnych stężeniach substancji czynnej – tak, aby ryzyko pojawienia się nadwrażliwości było możliwie niskie.
Ile kosztuje wybielanie zębów w domu?
Wybielanie zębów stało się powszechnie dostępne – z racji coraz niższych cen tego zabiegu. Wybielanie zębów w domu – na przykład wybielanie zębów z użyciem nakładek – nie ma stałej ceny. Różni się ona w zależności od gabinetu, na jaki się decydujemy, długości trwania kuracji, użytych materiałów. Wybielanie zębów z użyciem nakładek rozpoczyna się od około czterystu złotych.
Wybielanie zębów może odbywać się z użyciem żeli np. Opalescence – kuracja z zastosowaniem żelu tej marki może kosztować od pięciuset złotych. Najwyższe ceny dotyczą kuracji czternastodniowych – w ich przypadku wybielanie zębów może kosztować nawet osiemset złotych, co może stanowić już kwotę zaporową.
Pacjent może zdecydować się na zakup żeli wybielających na własną rękę, co będzie tańszym wariantem, jednak brak możliwości konsultacji ze stomatologiem podczas procesu wybielania może mieć nieprzyjemne skutki.